***** БЛОГ БІБЛІОТЕКИ ГІМНАЗІЇ № 7 З ДОШКІЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ ПАВЛОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ *****

Перекладач

Литература для семейного чтения

 Адреси корисних сайтів в допомогу організації сімейного читання


1.http://abetka.ukrlife.org – "Весела абетка". Казки, приказки, загадки, скоромовки і читанка.

2.http://1001skazka.com/index1.html http://1001skazka.com/index1.html– всім, хто любить слухати казки.
3. http://www.wowwi.orc.ru – окрім казок тут знайдете і ігри.
4.http://www.skazka.com.ru – міфи, легенди та казки народів світу, літературні казки.
5. http://lukoshko.net –  повен кошичок казок - українських, російських, білоруських.
6. http://dedushka.net – дитяча мережева бібліотека (російською мовою).
7.http://skazochki.narod.ru – вірші, казки народів світу, загадки.
8. http://lib.ru/TALES// – казки, дитячі повісті.
9. http://slovogray.narod.ru -літературний сайт Ігоря Січовика (казки, каламбури та інше)

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

беріть активну участь у формуванні читацьких інтересів та культури читання вашої дитини

1) Як тільки ваша дитина навчиться читати, познайомте її з першою книжкою для самостійного читання.

2) Поцікавтесь, чи зрозуміла дитина прочитане.

3) Обговоріть з нею книжечку.

4) Поясніть незнайомі слова і розкажіть про словники.

5) Поясніть, що є ще багато цікавих книжечок і навіть цікавіших.

6) Контролюйте тематику читання. Обговорюйте з дитиною книги. Це допоможе вам стати щирими друзями.

7) Коли радите дитині прочитати якусь книжку, то знайдіть час прочитати її самим - тоді ви зможете доторкнутися до внутрішнього світу вашої дитини.

8) Наштовхніть дитину на думку, що треба самому пробувати щось творити. Це надасть вашій дитині впевненості у собі. А ще - це буде своєрідними уроками спілкування.

9) При обговоренні прочитаного не наполягайте на своїй думці.

10) Створіть власну домашню бібліотеку.

11) Вчіть поважати будь-яку книгу - цікаву чи нецікаву - це як повага до іншої думки.

12) Виховуйте у своїх дітей бережливе ставлення до книг. Якщо книга «захворіла» - допоможіть дитині відремонтувати її. Покажіть як правильно це зробити.

Пам'ятайте!
Ви являєтесь прикладом для своєї дитини

 

Десять порад, як зацікавити дитину читанням

 

1. Як можна частіше читайте вголос своїй дитині, якщо вона ще не вміє читати. Виховуйте дітей через казку. Пам'ятайте, що привчаючи дитину згадувати казку, звертаючи її увагу на з'ясування причин і наслідків хороших і поганих вчинків, ви навчите її відрізняти добро від зла, покажете всю силу добра і його творчу природу.

2. Розмовляйте з дитиною про прочитане. Цікавтесь її роздумами про книгу. Пофантазуйте разом з нею.

3. Грайте з дитиною у персонажі улюблених книг. Адже саме у грі прищеплюється дітям любов до мистецтва літератури, музики, природи, самої людини в усіх проявах її душі.

4. Обладнайте для вашої дитини книжкову поличку. Нехай там будуть книги різних напрямків. Вона сама визначить, що для неї цікаво.

5. Ніколи не примушуйте дитину читати, якщо вона не хоче цього робити. Такими діями ви можете відвернути дитину від читання. Пам'ятайте, тільки терпінням і любов'ю можна досягти більшого, ніж силою.

6. Частіше розповідайте дитині про книгу, яку прочитали самі так, щоб вона зацікавилася нею. Щоб у дитини з'явилося бажання самій прочитати цю книгу.

7. Якщо дитина, прочитавши книгу, хоче щось намалювати по слідах прочитаного, допоможіть їй. Розвивайте в ній уміння бачити, відчувати, розуміти і створювати прекрасне у житті.

8. Якщо у вашої дитини виникло якесь питання, то за відповіддю звертайтеся до книг. Тільки в книзі ви знайдете повну інформацію про все, що вас цікавить. Книга вчила і продовжує вчити людину жити, збагачує її розум знаннями, а знання - джерело багатства.

9. Час від часу ведіть записи про прочитане. Давайте можливість своїй дитині самій описувати свої враження та оригінальні думки про прочитане.

10. Запишіть дитину до бібліотеки. Поради бібліотекаря допоможуть вам і вашій дитині.

Робіть читання радісним

Кажуть, що коли дитина любить читати, то боротьба наполовину виграна. Отже, робіть читання приємним для своїх дітей. Яким чином?

По-перше, обмежте час на телевізор, бо він майже завжди здобуватиме перевагу над читанням.

По-друге, створіть придатну для читання атмосферу: спокій і затишне місце, скажімо особисту бібліотечку з добрим освітленням, і заохочуйте до читання.

По-третє, не змушуйте до нього. Робіть матеріал для читання доступним і шукайте слушної нагоди для цього, але нехай дитина сама розвиває бажання читати.

 

Як обговорювати з дитиною прочитане?

1. Виясніть перед читанням чи після читання незрозумілі для дитини слова.
2. Запитайте, чи сподобалось дитині прочитане. Чим?
3. Що нового дізналася?
4. Попросіть розповісти про головного героя, головну подію.
5. Які слова і вислови запам'ятались?
6. Чому навчила книга?
7. Запропонуйте дитині намалювати малюнок до епізоду, який найбільше сподобався, запам'ятався. Вивчить напам'ять уривок (якщо це вірш).

 

Поради батькам щодо виховання інтересу до читання у дітей

1.Читайте вашій дитині поштові листівки, газети, інструкції на коробках із під солодощів. Це дуже важливо для дитини.

2. Доки дитина росте, показуйте їй малюнки та збірки оповідань. Кольори і форми вразять її, а слухання веде до вивчення. 

3. Регулярно відвідуйте бібліотеку. Дозволяйте дітям самостійно вибирати книги.

4. Читання перед сном повинно стати регулярною сімейною традицією.

5. Пам'ятайте про поезію! Короткий вірш - це найкращий спосіб привернути увагу на деякий час. 

6. Заохочуйте дітей до читання вголос у той час, коли ви готуєте, прасуєте, шиєте, займаєтесь пранням білизни. 

7. Використовуйте телебачення, щоб привернути увагу до читання. Більше читайте про людей, країни і різні речі, котрі зацікавили вашу родину після перегляду телепередач. 

8. Тримайте вдома безліч матеріалів для читання. Дитячу літературу зберігайте на нижніх полицях, щоб діти могли її легко дістати. 

9. Нехай ваша дитина побачить вас за читанням. 

10. Розмовляйте стосовно того, про що читаєте. 

11. Даруйте книги дітям цим ви даєте зрозуміти, що книги особливі. Ніколи не пізно заохотити дитину до читання.

 

Розкажіть своїм дітям про переваги читання

Читання стимулює уяву. Телевізор думає за вас. Він подає вже все готове: вирази обличчя, відтінки голосу та сцену. Коли ж ви читаєте, то самі підбираєте дійових осіб, ставити сцену й керуєте діями. Людина має більший контроль над інформацією, коли читає книжку, аніж коли дивиться якусь телепередачу. Як спостеріг доктор Бруно Бетельгайм, «телевізор полонить уяву, однак не випускає її зі свого полону. Добра книжка одночасно і стимулює розум, і дає йому волю».

Читання розвиває вміння говорити. Читання вимагає й розвиває вміння говорити, воно тісно пов'язане з мовою та письменністю. Один шкільний вчитель з Англії каже: «Безперечно, успішність учня великою мірою залежить від його лексикону: як від того, скільки він розуміє з прочитаного, так і від того, як він міркує, коли пише; окрім читання, не існує іншого способу збагачення лексикону».

Читання виховує терпіння. На екрані телевізора лише може змінитися тисяча картин, не даючи глядачеві багато часу для аналізу побаченого. Така техніка буквально програмує коротку стійкість уваги. Деякі вивчення показують зв'язок між надмірним проведенням часу біля телевізора з імпульсивністю рішень та непосидючістю дітей і дорослих.

Читання вимагає терпіння. Речення, абзаци та сторінки минають одні за одними, і все проходить логічно, далеко та інтуїтивно. Читачу слід своїм власним темпом тлумачити прочитане, оцінювати його та роздумувати над ним.

Читання є складним процесом розшифровування інформації, що вимагає (і розвиває) терпіння.

 

Поради батькам майбутніх першокласників
«Як захопити дитину читанням»

1. Показуйте дитині, що читання вголос приносить вам задоволення. Не бубніть, начебто відбуваєте давню, набридливу повинність. Дитина це відчує і втратить цікавість до читання.

2. Під час читання зберігайте візуальний контакт із дитиною. Так вона відчуває, що питання звернене до неї, а ви побачите, які почуття викликає у неї те, про що ви читаєте.

3. Модулюйте свій голос: читайте то швидше, то повільно, то голосно, то тихо.

4. Скорочуйте текст, якщо він занадто довгий.

5. Читайте вголос чи переказуйте дитині книги, які особисто вам подобалися у дитинстві.

6. Радьте родичам та знайомим дарувати дитині гарні дитячі книжки.

7. Якщо ви читаєте дитині на ніч, слідкуйте, щоб в історії був щасливий кінець.

8. Залишайте книг и, газети, журнали, які самі читаєте, у різних місцях: дитина повинна бачити вашу зацікавленість читанням.

9. Читайте книги завжди, коли дитина хоче їх слухати.

 


Рекомендательный список литературы для семейного чтения
(совместное чтение родителей и детей 7-10 лет)

         Очень хочется, чтобы дети читали! Как же воспитать в детях любовь к книге? Ответ довольно прост. Если вы хотите, чтобы ребенок читал, рядом с ним должен находиться читающий родитель, а еще лучше родитель, читающий вместе с ребенком. Именно возрождение семейного чтения сегодня как никогда нуждается в поддержке. 
Уважаемые родители! Мы предлагаем вашему вниманию рекомендательный список литературы, из которого вы можете выбрать книги для совместного чтения со своими детьми. 

Велтистов Е. Приключения Электроника 
Каждый хочет иметь такого друга, который бы всё на свете знал, всё умел, ходил бы вместо тебя в школу и был самым лучшим во всём! Да ещё, чтобы все верили, что это ты такой - умный, гениальный и чемпион из чемпионов! Представляете, какая тогда у человека становится жизнь? Фантастика! Именно так повезло школьнику Сережке Сыроежкину. А сильно ли улучилась жизнь простого мальчишки? А люди стали больше уважать? Какие происшествия приключились с Сережкой, Электроником и его друзьями? Об этом вы, дорогие читатели, узнаете из книги, которая перед вами.

Драгунский В. Денискины рассказы 
«Денискины рассказы» открывают читателю неповторимый мир мальчика Дениски Кораблева и его друзей, где их детская непосредственность и готовность к веселым приключениям одерживает верх над серой повседневностью и не дает скучать ни им, ни их родителям. В интересной и захватывающей форме дети осмысливают моральные проблемы, проблемы взаимоотношений и выбора. 

Заходер Б. Рассказы
Рассказы о животных - занимательные наблюдения за жизнью домашних питомцев, их нравами и повадками, истории о зверях, птицах и рыбах. Рассказы вызывают улыбку и одновременно заставляют задуматься. Зощенко М. Рассказы В рассказах автор учит юных читателей быть храбрыми и сильными, добрыми и умными. В книгу входят смешные и поучительные рассказы о детях и животных.

Киплинг Р. Маугли
Сказочная повесть о том, как индийский мальчик Маугли был воспитан волчьей стаей в джунглях. 

Коростылев В. Вовка в тридевятом царстве
Современный мальчик Вова, который хотел бы ничего не делать, попадает в книгу русских сказок, где встречается с трудолюбивым царем, Золотой рыбкой, исполняющей все желания, однако, которая не ловится без труда, Двоими из ларца, которые все путают и многими другими чудесами. 
Лагин Л. Старик Хоттабыч
Обычный московский школьник Волька Костыльков нашел замшелый глиняный сосуд, похожий на древнюю амфору и спас древнего джина из тысячелетнего заточения. После этого и начались чудеса. Теперь в услужении Вольки есть джинн, готовый исполнять любые пожелания своего повелителя. Вот только угодить Вольке Костылькову оказалось весьма и весьма нелегко...

 Ларри Я. Необыкновенные приключения Карика и Вали
В увлекательной приключенческой форме писатель рассказывает много любопытного о растениях и насекомых, окружающих нас. Все это увидели брат и сестра. Карик и Валя, которые случайно выпили чудесный эликсир, созданный ученым - профессором. Они уменьшились в размере и оказались в незнакомом мире. 

Линдгрен А. Малыш и Карлсон
Если вы хотите узнать о проделках Карлсона, толстячке с моторчиком и пропеллером на спине, то непременно прочитайте эту книгу. 

Линдгрен А. Пеппи Длинныйчулок 
В этой книге собраны все истории про Пеппи Длинный чулок. Ни от кого не зависимая. Абсолютно свободная, она может делать все, что захочет, не считаясь ни с какими запретами. Общение с ней доставляет удовольствие, ведь она необычная выдумщица, ей ничего не стоит пронести на руках лошадь, скупить целую кондитерскую и одарить сладостями толпу ребятишек. Может, именно за это ее любят все малыши планеты. 

Медведев В. Баранкин, будь человеком 
36 событий из жизни Юры Баранкина и его друга Кости Малинина. Это рассказ о том, как 2 закоренелых двоечника в поисках легкой и бездумной жизни превращаются то в воробьев, то в бабочек, то в муравьев. 

Носов Н. Приключения Незнайки и его друзей. Незнайка в Солнечном городе. Незнайка на Луне. 
Если бы ты стал маленьким-маленьким, то смог бы попасть в замечательный город, где живут одни коротышки. Ты познакомился бы с Незнайкой и его друзьями, и они рассказали бы тебе много интересных историй из своей жизни. Но пока ты не уменьшился, то почитай об одном приключении коротышек в этой книжке.

Олеша Ю. Три товстяка
 Героиня сказки - девочка, которая сыграла роль куклы, для того, чтобы проникнуть в замок врага. Как и в любой сказке в конце добро побеждает зло.

Распэ Э. Приключения барона Мюнхаузена 
Знакомьтесь - барон Мюнхгаузен, считающий себя «самым правдивым человеком на земле»! Отчаянный фантазер и романтический мечтатель. Удивительный, забавный, невероятный - все это он! Полетать на пушечном ядре, напоить половину лошади - для него это пара пустяков. Главное - поверить в то, что чудеса случаются. И они не заставят себя ждать, честное слово барона Мюнхгаузена!

Толстой А. Золотой ключик или приключения Буратино 
Как хочется иметь золотой ключик от заветной двери, за которой солнце, радость, всегда весело и, вообще, счастливая жизнь! Чтобы найти этот ключик, надо очень-очень постараться: вместе с друзьями преодолеть все препятствия и победить ужасных и коварных врагов, ведь счастье приходит к храбрым, сообразительным и верным в дружбе. Вот оно и пришло к Буратино - мальчишке из дерева. А какие с ним происходили приключения, вы, ребята, узнаете из этой книги.

Харрис Д. Сказки дядюшки Римуса 
В этой книге вы прочитаете веселые сказки дядюшки Римуса о забавных приключениях Братца Кролика, Братца Лиса, Братца Волка и других зверей. Эти сказки полны юмора, фантазии и мудрости. 

Черный С. Дневник Фокса Микки 
Что получится, если собака возьмет да и запишет свои мысли. В книге описаны наблюдения собаки за людьми. Пес сочетает в себе самые лучшие человеческие качества. Он милый, добрый, деликатный и верный. В книге много юмора, нежности и немного грусти. 

Яннсон Туве Муми – тролли

 В книге вас ждет встреча с фантастическими жителями прекрасной Долины (Муми-дол). Здесь живут Муми-тролль, похожий на беленького бегемотика, его папа и мама, фрекен Снорк и ее брат, меняющие свои цвета в зависимости от настроения, и их друзья. Вы узнаете о том, что может произойти, если огромная комета с красным хвостом столкнется с Землей, и что находка шляпы Волшебника превратит Муми-дол в арену всяческого волшебства, о том, как опасна ночь накануне Иванова дня, а также о необыкновенных приключениях Муми-папы, описанных в его мемуарах.

Немає коментарів :

Дописати коментар